ebay günlükleri: En ucuz Subaru Impreza

ebay günlükleri: En ucuz Subaru Impreza

Bu yazı dizisinde ebay İngiltere’de ki ucuz otomobilleri araştırıp sizlerle paylaşıyoruz. Her markanın en ucuz ve sürülebilir satılık ilanını ve detaylarını bulup ülkemizdeki aynı modelleri ile karşılaştıracağız. Fiyatlarına baktığımız otomobiller için tamamını İngiltere’yi referans alıyoruz. İlk sebebi Avrupa’da olup ülkemize Amerika’dan daha yakın olması ve çok sayıda Japonya’dan ithal otomobillerin bulunabiliyor olması.

Bserinin ilk diğer yazıları olan en ucuz Porsche ve BMW yazılarına buradan ulaşabilirisiniz.

Subaru Impreza ürertimine  başlandığı 1993 yılından bu yana simetrik 4 çeker sistemi, turbo beslemeli boxer motoru ile özellikle rallilerde yıldızı parlamış bir markadır.

İngiliz para birimi olan Sterlini Türk lirasına çevirerek “orda kiralar kaç para” diyecek olanlar varsa burayı hemen terk etsinler. Bu sebep ile birim belirtmeden satışta olan en ucuz Subaru Impreza’yı inceleyelim

ebay günlükleri yazımıza konu olan ve en ucuz Subaru Impreza modelini araştırdık. İlan listesinde en ucuz 1000 paraya birinci nesil olan GC8 şasi kod numaralı 2000 model bir otomobil var. Subaru severlerin ilk tercihi olan turbo beslemeli Subaru Impreza GC8’in biraz masrafa ihtiyacı var.

İlan sahibi otomobilin motor bölümünde külbütor kapak contasının değişmesi gerektiğini yazmış. Ek olarak şanzımanda da 600 paralık bir tamirat gerektiğini ve boyanın verniklerinin attığını da belirtmiş.

Yukarıdaki yazdığımız sorunları ile 2000 model Subaru Impreza 1000 paradan açık arttırma yöntemi satışa çıkmış.

18 Aralık 2021 tarihinde sahibi tarafından ebay.uk adresinde ilanı verilen otomobil 23 Aralık itibari ile en yüksek teklif olan 1850 paraya ulaşmış.

Satışı için en az 1900 para limiti koymuş. 1900 paranın altında kalırsa satış gerçekleşmeyecek.

İngiltere’de en az maaşlı iş ilanı araştırdık ve aylık olarak 2000 para maaş verildiğini öğrendik. İngiltere’de bu işte çalışarak hiç yemeden içmeden bu arabayı 1 aylık maaşınız ile alabiliyorlar.

Ülkemizde ki aynı otomobilin muadili olarak sahibinden.com adresinde en ucuz Subaru Impreza GC8 ilanı 1997 model bu otomobil ve fiyatı 182 bin para. 4250 para asgari ücret alan bir kişi bu otomobili 42 ay yemeden içmeden para biriktirirse satın alabiliyor.

İngiltere!de 1 ay ülkemizde ise 42 ay para biriktirerek alabileceğiniz Subaru Impreza ekonomimizin ne kadar kötü olduğunun bir kanıtı olarak sayfamızdaki yerini aloyor.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir