ebay günlükleri: En ucuz Mercedes

Bu yazı dizisinde ebay İngiltere’deki ucuz otomobilleri araştırıp sizlerle paylaşıyoruz. Her markanın en ucuz sürülebilir durumdaki modellerinin satılık ilanını ve detaylarını bulup ülkemizdeki en ucuz aynı model ile fiyatları karşılaştırıyoruz. Fiyatlarına baktığımız otomobiller için tamamını İngiltere’yi referans alıyoruz, Almanya veya Amerika ebay sitelerinde bazı zamanlarda daha da ucuz otomobiller bulunabiliyor.

Bu serinin diğer yazıları olan en ucuz Porsche Subaru ve BMW yazılarına buradan ulaşabilirisiniz.

Ebay günlükleri 1: Porsche Boxster 986

Mercedes-Benz E Serisi (E-Class/E-Klasse), Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz tarafından 1993 yılından beri üretilen modeldir.

E Serisi ilk olarak 1993 yılında tanıtılmıştır ve “E” harfi Almanca’da Einspritzmotor (Yakıt enjeksiyonlu motor) anlamına gelmektedir. Günümüzde E serisi W213 koduyla üretilme devam etmektedir

Ebay İngiltere’de açık arttırma usulü ile satışa sunulan Mercedes’leri listeledik. En düşük fiyata sahip olan listenin en başındaki otomobil ise 1998 model E 240 karşımıza çıktı..

İlan açıklaması

140 BİN km de 1998 model otomatik vites Elegance paket E240 için ilan açıklaması şu şekilde

Mercedes Benz E240 Elegance 1998 modeldir. Arabanın arka koltukları yerinden çıkmış durumda ama takılabilir ve öndeki Mercedes logosu eksik. Araba katalitik konvertor egzozu çalındı, otomobili satın alacak kişiye yenisi verilecektir. 

 

Otomobilin çalınan egzozu, arka koltuklardaki sorunu ve motor kaputunda eksik olan Mercedes yıldızı dışında başka bir sorunu belirtilmemiş. İlana eklenmiş olan 8 adet fotoğraf mevcut ve genel olarak durumunu nasıl olduğunu söylemek zor.

Mercedes E240 için verilen ilana toplamda 13 kişi fiyat vererek açık arttırmaya girmiş. Süreli olan ilan için geri sayım 7 Mayıs saat 09:03’te sona erdi ve otomobil için en yüksek teklif 621 sterlin oldu.

Sterlini Liraya çevirecek kişiler var ise sayfayı hemen şimdi kapatsın ve buradan uzaklaşsın 🙂

İngiltere’de en az maaş verilen iş ilanını araştırdık ve aylık olarak 2000 sterlin  maaş verildiğini öğrendik. İngiltere’de bu işte çalışarak hiç yemeden içmeden bu arabayı 10 günlük maaş ile alabiliyorlar.

Türkiye’de ne kadar?

sahibinden.com sitesinde en ucuz 1998 model Elegance paket E240 fiyatı 180 bin lira ve otomobil 378 bin km’de.

Ülkemizde bu otomobili asgari ücretli bir kişi hiç yemeden içmeden 42 ay para biriktirerek alabiliyor. Ortaya çıkan sonuç ülkemiz ekonomisinin ne yazık ki çok kötü olduğudur.

 

Ebay günlükleri yazı dizimize en ucuz Porsche, BMW ve Subaru’dan sonra Mercedes markasını da eklemiş bulunuyoruz. Bir sonraki sinir bozucu en ucuz otomobil yazımızda görüşmek üzere.

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.