Depoda saklanan 174 otomobil satışta

Depoda saklanan 174 otomobil satışta

Depoda unutulan otomobiller, yada stokçuluk yapan sahipleri tarafından yıllarca gün ışığı görmeden saklanmış yüzlerce arabanın hikayesine bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz yıl depolarda saklanan 300 den fazla otomobilin haberini paylaşmıştık. merak edenler buradan ulaşabilirler

İngiltere Londra’da bir depoda sahibi tarafından satın alınmış ve kaderlerine terkedilmiş durumda 174 otomobilin satış duyurusu yapıldı. Garaj dış ortamdan korunaklı olsa da yine de otomobiller özensizce ortaya bırakılmışlar.

İngilizler için bir çoğu çok önemli koleksiyon parçaları olmasa da ülkemizde her biri çok kıymetli otomobiller. Otomobillerin sahibi tek kapı Mercedes’lere özel bir ilgi duymuş gibi görünüyor. Listede yer alan markalardan bazıları Mercedes (46 adet), VW (24 adet) Porsche (2 adet), Morris, Piaggio, MG, BME, Triumph, Bedford, Morgan, Range Rover, Land Rover, Austin. Mazda  ve daha bir çok marka yer alıyor.

Yayınlanan listenin tamamı şu şekilde

İngiliz basınına göre otomobillere istenen fiyatlar oldukça yüksekmiş. Bu yüksek bedeller ile otomobillerin toplamı 1 milyon sterlin değerindeler.

Otomobillerin ayakkabı muamelesi gördüğü İngiltere vb ülkelerde buna benzer garajlar yada hurdaya ayrılmış çıtır hasarlı otomobilleri görmeye devam edeceğiz.

Not: açıklanan otomobil sayısı 174 olsa da listede 176 araç var ve daha da fazlası olduğu görünüyor. Ülkemizde adını duymadığımız Volsey Holmet, yada Morris Motor Wody gibi bu çok önemli müze parçası olmayan araçlar açık arttırmaya sunuldu.

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.