Dede Renault 4 tekrar yollara çıkıyor.

Dede Renault 4 tekrar yollara çıkıyor.

Dönemin en popüler bir başka Fransız otomobil modeli olan Citroen 2CV ile rekabet etmesi için üretilen Renault 4 tekrar yollara çıkıyor.

1961 ile 1992 yılları arasında Fransa, İspanya, Belçika, Kolombiya, Slovenya, Portekiz, Meksika, Şili, Arjantin, İrlanda, İtalya, Avustralya, İrlanda, Fas, Cezayir ve Uruguay olmak üzere 16 ülkede inşa edilmiş. 31 yıl boyunca toplamda 8 milyondan fazla üretilen Renault 4 tekrar hayata dönüyor.

Fransız markası daha önce Renault 5 modelinin tamamen elektrikli olarak üretime geçeceğini açıklamıştı. Devam eden retro akımına dahil edilen Renault 4 için detaylar Paris otomobil fuarında ortaya çıkacak.

Renault 5 geri dönüyor

Dacia Duster boyutlarında olacak

Bir çok  kişinin hayatı boyunca görmediği bu Renault modeli oldukça küçük olsa da yeni Renault 4 ülkemizde de çok satılan Dacia‘nın Duster modeli kadar büyük olacak.

Renault Megan E-Tech alt yapısına sahip olacak olan tamamen elektrikli 4 modeli eskisinden farklı olarak bir arazi modeli olacağı yayınlanan teaser görselleri ile ortaya çıkmış durumda.

Yeni Megane E-Tech Mart 2022’de satışta

 

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir