Çocuklara özel Subaru ile ralli okulu

Çocuklara özel Subaru ile ralli okulu

Ağaç yaş iken eğilir atasözü her alanda geçerli olduğu gibi trafik kültürü ve eğitimi içinde geçerlidir. Çocuklarımızın iyi ve bilinçli sürücüler olması için erken yaşta alacakları teorik yada pratik bilgiler bütün hayatları boyunca onlara yön verecektir.

Fransa’ya gidip Paris’i ziyaret ederseniz meşhur champ elysee meydanına yakın Renault showroom’unda çocular için eğitici alanlar olduğunu görecekseniz.

 

 

8 ile 15 yaş arası Subaru ile ralli eğitimi

Ülkemizde otomobil ne yazık ki kötü ekonomi ile ilgili olarak lüks olarak nitelendiriliyor. Otomobil satın alabilmek, onun giderleri olan ekonomik yükler bir çok kişinin ne yazık ki üstlenmeyeceği yük halinde.

Bu hayat pahalılığı sebebi ile 70’li yılların Renault 12 modelleri 70 bin liralardan başlayan fiyatlar ile satılıyorlar. Bir de Tofaş gerçeği var ve onların fiyatları ise akıl almaz seviyelere çıkmış durumda.

Otomobil bir çok kişi imkansız hale gelmişken Subaru Impreza ile çocuklarımızı ralli parkurlarına çıkarmak çok uzak hayaller olarak kalıyor.

129 paraya ralli kursu!!!

129 paraya Subaru Impreza WRX STI ile ralli parkurunda eğitim almak sizlerin de düşüneceği üzere imkansız bir durumdur. Ancak yazıya konu olan 8 ile 15 yaş grubu için kids driving experiences yarış okulunda 129 paraya ralli eğitimi İngiltere’de mümkün olabiliyor. İngiliz sterlinini Türk lirasına çevirmek gibi bir hatayı yapmayacağınızı ümit ederek 129 paraya ülkemizde normal bir araba dahi kiralamak imkansız ve ancak sadece 5 litre benzin alabiliyoruz.

Çocuklar için bu eğitimi veren ralli okulunun web sayfasında şu açıklama yer alıyor.

Yetişkinler neden tüm eğlenceye sahip olmalı?

8 – 15 yaş arası kız ve erkek çocuklar için, araba kullanamasalar bile uygundur!

Bu deneyim, muhtemelen Birleşik Krallık’taki çocuklar için en benzersiz ve en güvenli sürüş deneyimidir, profesyonelliğimiz ve deneyimimiz, daha küçük çocuklara güvenli ve tamamen kontrollü bir ortamda harika bir fırsat sunmamıza olanak tanır!

 “Çocuklar yapamasalar bile burada araba kullanabilirler, Bir gaz içeren tam çift kontrol pedallarımız sayesinde benzersiz bir deneyimiz, bu, çocuğunuzun pedallara ulaşamaması veya çalıştıramaması durumunda profesyonel eğitmenimizin hareketi kontrol edeceği anlamına gelir. Çocuğu sadece yönlendirmek için bırakan araba”

Deneyim şunlardan oluşur:

*  6 Tur Bu harika Subaru Impreza Ralli Arabasını, en iyi ralli sürücüleri tarafından kullanılan en iyi teknikleri size öğreten profesyonel bir ralli sürücüsü ile ralli sahnemizde sürmek.

* Ayrıca arkadaşlarınıza Ralli Arabası kullandığınızı kanıtlamak için bir sertifika alacaksınız!

Sadece £129,00   fiyatla bu deneyim, her çocuk için böylesine heyecan verici bir hediye fikri için harika bir değer sunuyor! 

LÜTFEN DİKKAT: Bu, çocuklara hem kendileri hem de profesyonel eğitmenimiz için rahat bir hızda güvenli ve kontrollü bir ortamda bir Subaru Ralli Arabası sürme fırsatı veren eğlenceli ama basit bir deneyimdir, hem erkekler hem de kızlar için eğlencelidir!  

İngiltere’nin gelişmiş motorspoları kültürüne dikkat çekmek isterken ülkemizdeki ekonomik zorluklar ile ne kadar farklı iki dünya ülkesi olduğumuzu vurgulamak istedik.

Sayısız ralli okullarında 129 sterlinden başlayan fiyatlarla çocuklar ralli parkurlarına çıkabilirken 300 sterlinden başlayan fiyatlar ile yetişkinler ralli eğitimi alabiliyor yada bu heyecana sahip olabiliyorlar.

Yazımızın sonuna geldiğimizde İngiltere’de 8 yaşında bir çocuğun ralli eğitimi almak için parkura çıktığı Subaru Impreza WRX STI fiyatlarına baktık ve yine yıkıldık.

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.