Bu yeni Volkswagen Passat mı?

Bu yeni Volkswagen Passat mı?

VW markası 2019 yılında sadece Avrupa kıtasında 1.757.429 adet satış rakamına sahiptir. Passat ise Golf modelinden sonra en çok satılan modeli olarak kayıtlara geçmektedir. 1971 yılında ilk olarak üretildiğinden bu yana dünyanın farklı yerlerinde Dasher, Santana, Quantum, Magotan, Corsar ve Carat olarak farklı isimler ile satıldı.

Volkswagen Passat son olarak B9 versiyonu ile 2019 yılında satışa sunulmuştu. Alman markasının günümüzde tamamen elektrikli sedan bir modeli bulunmamakla birlikte yeni Passat’ın bu boşluğu doldurması planlanıyor. Fotoğrafçılara yakalanan otomobil 2022 yılında tanıtılması ve 2023 yılında satışa sunulması bekleniyor.

Volkswagen’in elektrikli modellere verdiği isim olarak ID grubunda yer alacak otomobil için tam adı bilinmiyor. Golf modelinde olduğu gibi Passat-e veya bu tamamen yeni bir otomobil ise verilecek isim merakla bekleniyor.

LED farlar, kaslı ve oldukça uzun motor kaputu ve yolculara daha fazla alan sağlayan kısa arka bagaja sahip aerodinamik silueti görebiliyoruz.

Tek motorlu RWD veya çift motorlu AWD modellerinde seçenekleri olması bekleniyor. ID.3 hatchback ve ID.4 SUV, farklı pil paketleri ile satışa sunulacak. En büyüğünün 84 kWh kapasiteye sahip olduğu ve 200 kW hızlı şarj özelliği ile yaklaşık 700 km (435 mil) elektrik menzili sunduğu söyleniyor.

Volkswagen‘in. Space Vizzion Concept modelinin referans alındığı bu yeni model henüz kesinlik kazanmamış olsa da yeni Passat olacağı dedikodularına sahip. Liftback tarzındaki arka bölüme sahip bu model yeni Volkswagen Passat olacak ise 1980’li yıllardan sonra üretilen ilk liftback Passat olacak.

VW PASSAT TARİHİ

Bu yeni Volkswagen Passat mı?

Bu yeni Volkswagen Passat mı?

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.