BMW’ye Chip Foose’dan böbrek nakli

BMW’ye Chip Foose’dan böbrek nakli

Böbreklerin efendisi Alman markası BMW için Amerikalı bir tasarımcı Chip Foose kendi yorumunu kattı.

chip_foose

Sanayi yada otomobil camiasında BMW markasının ön bölümünde yer alan havalandırma görevi yapan panjur veya ızgaralara böbrek deniliyor. Ülkemizde Amerika yada Avrupa ülkeleri farketmeksizin tamamında bu benzetme ile anılıyor.

bmw m5 grill

BMW’nin bu hava girişleri her geçen yıl biraz daha büyüdü. Son yıllarda önü alınamaz bir şekilde gelişen bu parçalar gözümüze biraz tuhaf görünüyor dersek çok yanlış olmaz.

Bazı BMW meraklıları büyüyen bu parçaları severken bazı kullanıcılar ise oldukça itici olduğunu söylüyorlar. Büyüyerek otomobilin ön bölümünü ele geçiren bu panjurların güzel olmadığını düşünen Amerikalı tasarımcı Chip Foose kendi tasarımını yapıyor.

Belgesel kanallarında zaplayan ve otomobilleri seven bir çok kişi Chip Foose ve programının adı olan Overhaulin‘i oldukça iyi biliyorlardır.

chip foose

Eski Amerikan otomobillerini önce kağıda döken sonra da inşa eden bu ünlü tasarımcı BMW’ye kendi yorumunu katmış.  Büyüyen panjurlara örnek olarak gösterdiği Audi, Lexus ve Ford F-150 pick-up modellerinden sonra BMW’nin de bu akıma dahil olmak istediğini bize hatırlatıyor.

bmw_chip_foose

2021 konsepti olarak tanıtılan bu dev böbrekli BMW için acaba bu şekilde satışa sunulacak mı yakın zamanda öğreneceğiz.

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.