BMW’den LGBT renklerinde logoya tepkiler büyüyor

Alman otomotiv devi BMW  LGBT bayrağı renklerine sahip bir logo yayınladı.

Bu gerçek mi diyerek bmw.com’a girip bakarsanız bulamayacaksınız çünkü bu renkli logoyu 20 milyon takipçisi olan Facebook sayfasında paylaştı.

Yayınlanan bu logonun altına şu açıklama yazılmış.

“At BMW we live diversity. We believe in an open culture in which no one shall be disadvantaged, favored or harassed as a result of ethnic origin, skin color, nationality, sex, religion, disability or age.  We are all human beings, connected by Sheer Driving Pleasure. Neither within our company, nor on our social media channels is there room for hatred or disrespect. This said, we encourage everyone to comment and act in a respectful and friendly way.”

“BMW’de çeşitlilik yaşıyoruz. Etnik köken, ten rengi, milliyet, cinsiyet, din, özürlülük veya yaş nedeniyle kimsenin dezavantajlı, lehine veya taciz edilmeyeceği açık bir kültüre inanıyoruz. Hepimiz, şeffaf sürüş keyfi ile bağlantılı insanlarız. Ne şirketimizde, ne de sosyal medya kanallarımızda nefret ya da saygısızlık için yer yoktur. Bu, herkesi saygılı ve dostane bir şekilde yorum yapmaya ve hareket etmeye teşvik ediyoruz.”

BMW takipçilerinin büyük bölümünde karşı tepki gören bu paylaşım için 37 binden fazla yorum yapılmış. Bir çoğu BMW markasına küfür ederken bazı kullanıcılar ise BMW sahibi olmayan kişilerin yaptığı yorumlara tepki gösteriyor.

 

Bu paylaşıma çok sayıda destek veren sosyal medya takipçisinin de yer aldığı bu kavga gittikçe büyüyecek gibi görünüyor.

Konuya ekşi sözlük yorumları da oldukça dikkat çekici 

 

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.