BMC Tulga 3 yaşında

BMC Tulga 3 yaşında

Yerli markamız olan BMC’nin Tulga modeli ilk defa 2019 yılında yapılan Teknofest organizasyonunda tanıtılmıştı. Zırhlı ve büyük ölçülere sahip olan bu aracın detaylarını daha önce sizlere paylaşmıştık. Detayları merak edenler için aşağıya linki bırakıyoruz.

BMC Tulga 1 yaşında

Büyük bir beklenti uyandıran BMC’nin Tulga modeli 3. yaşına girdiğinde ne yazık ki unutulmuş durumda. Sosyal medyanın önde gelenlerinin de test sürüşü yaptığı bu araç için BMC mühendisleri neler planlıyorlar merak içindeyiz.

BMC satıldı Tulga ne oldu?

BMC fabrikası 2010 yılında Mehmet Emin Karamehmet sahiplinde iken nedeni kimilerine göre siyasi, kimilerine göre ise ekonomik sebepler ile üretimi durdu. Başta 3 bine yakın çalışanı ve yüzbinlerce yan sanayicinin olumsuz etkilendiği bu sancılı süreçten sonra yeni sahibi iktidara yakınlığı ile bilinen Ethem Sancak olmuştu.

Ethem Sancak’tan beklenen yeni projeler ve BMC fabrikasının eski parlak günlerine dönememesinin ardından satış haberi geldi. BMC Tosyalıoğlu gruba satışı gerçekleşti ve Renault’ya satılacağı dedikoduları mevcut. Bu konu ile ilgili daha önceki yazımızı da merak edenler için yine aşağıya bırakıyoruz.

Renault BMC’ye talip mi?

Tulga tırının üstünde görüntülendi.

3. yaş gününde takipçilerimizden tarafımıza Tulga’nın fotoğrafları ulaştı. İzmir’deki fabrikaya doğru Sabuncubeli’de fotoğrafları çekilen Tulga nereden yada hangi fuardan geliyor bilemiyoruz.

Tulga’nın pick up modelinden sonra birde SUV versiyonunun yapıldığını internete düşen fotoğraflardan biliyoruz. Üretime geçilse dahi tamamı devletin güvenlik güçleri için tasarlanmış bu zırhlı aracın son durumu nedir bilen yok. Fabrikanın yeni sahiplerinin Tulga için bir planı var mı yoksa sadece BMC markasının bir reklam aracı mıydı sorusu akıllara geliyor.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.