Bel Air + Impala + Corvette = N2A 789

Bel Air + Impala + Corvette = N2A 789

1960’lı ve 70’li yılların otomobilleri olan Corvette, Mustang, Shelby Cobra, Camaro, Charger, GTO, Barracuda’lar ile büyümüş olan Gene Langmesser’ın üretimidir. N2A adında özel otomobiller üreten garajın sahibine “bu işe nasıl ve neden başladınız” sorusuna şu cevabı veriyor.

Bel Air + Impala + Corvette = N2A 789

“Michigan Üniversitesi’nden makine mühendisliği diplomamı aldım ve General Motors’da teknik ressam olarak ilk işimi Fisher Body bölümünde aldım. Oradan, otomotiv tasarımı ve mühendislik kariyerim beni GM, Ford, Mercedes, Porsche, Honda ve diğerleri için çalışarak dünyanın her yerine götürdü. Havacılık endüstrisi ve ordu için bazı tasarımlar bile yaptım.

Her zaman kendi arabalarımı tasarlamayı ve üretmeyi hayal ettim. California’da bir konsept otomobil stüdyosu buldum ve satın aldım. GM, Ford ve Chrysler için filmler için arabalar ve araba şovları için konsept arabalar tasarlamaya ve üretmeye başladım ve sonra kendi arabamı yapmaya başladım. Muhtemelen en çok ’57, ’58 ve ’59 Chevys’in gövde stillerini harmanlayan 789 ile tanınıyoruz. 1960’ların ortalarındaki Corvette Stingray’in güncellenmiş bir versiyonu olan en son modelimiz Devilray dahil olmak üzere birkaç model daha yaptık.

Bunu yapıyorum çünkü arabalar benim tutkum. Eski arabaları severim ama kullanan herkesin bildiği gibi, aletlerinizi gittiğiniz her yerde yanınızda bulundurmanız gerekir! Her zaman bozuluyorlar ve her zaman parça bulamıyorsunuz. Yaptığım “retro” arabalar, klasik arabaların görünümüne ve hissine sahip, ancak günümüz teknolojisiyle. 60’ların Stingray’ini sürmek gibi ama çok daha fazla güç ve teknolojiyle.”

Bel Air + Impala + Corvette = N2A 789

N2A garajın yaptığı 789 modelini bu aralar internette görmeye başladık. Bu otomobilin ön tarafı 1957 Chevrolet Bel Air, kapılar ve yan çıtalar 1958 Impala’dan ve 1959 Impala ‘Bird in Flight’ arka ucuna sahip.

195“7”, 195“8”, 195“9” model Chevrolet modellerinden esinlendiği için model adını 789 olarak belirlemiş.

789’un temelini ise Chevrolet Corvette C6 oluşturuyor. 6.2 litrelik V8 motora sahip olan Corvette üzerine yeniden ve karbon fiberden imal edilen bir otomobilmiş. Garajın üretmiş olduğu 3 farklı otomobil var.

Eğer yeni teknolojiye sahip ama retro görünen bir otomobil istiyorsanız fiyatları şu şekilde
  • 789 SS – 89.789 dolardan başlıyor

 

  • Devilray S – 129.950 dolardan başlıyor
  • Devilray RR – 179,950 dolardan başlıyor

 

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir