Audi tasarımcıları NSU köklerine dönüyor.

Audi tasarımcıları NSU köklerine dönüyor.

Alman NSU markası  1873 yılında Christian Schmidt tarafından kurulmuş ve 1969 yılında VW tarafından satın alınarak VW grubu bünyesine dahil edilmiştir.  VW tarafından satın alınan otomobil markaları AUDİ’yi ortaya çıkarmış olup günümüzde  NSU fabrika alanında halen daha Audi’nin A6, A8 ve R8 modelleri inşa edilmektedir. Ayrıca NSU markası Wankel motorun mucididir. NSU hakkında çok daha fazlasını merak edenler için buraya link bırakalım.

NSU’nun üretimini 1960’lı yıllarda yapmakta olduğu Prinz 4 modeli Audi çırakları tarafından mezarından çıkarıldı. Üretildiği dönemde arkadan motorlu 2 silindirli ve 30 beygir güç üreten bu otomobil günümüz teknolojisi ile tamamen elektrikli olarak tasarlandı.

Audi çırakları

Audi’nin tasarım bölümündeki öğrencilerine verdiği bu takma isim daha önce karşımıza harika görünen bir Audi RS6 Varyant ile karşımıza çıkmıştı. 

Öğrencilere yaptırılan AUDI RS6 GTO

Belli sınırlar dahilinde özgür bırakılan çıraklar Audi A1 şasisi üzerine bu minik NSU modelini markanın 105. yıl dönümünde yeniden inşa ettiler. Q7 pilleri ile toplamda 240 beygir güç üreten bu otomobil 3D modelleme ve karbon fiber kompozitleri kullanılarak üretilmiş.

Geniş çamurluk dodikleri, aero jantları, takla kafesi ve özel renkleri ile bir ralli otomobili olarak görünen otomobil retro ve hızlı bir görüntüye sahip.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.