Acura alacaktık Doblo çıktı :)

İkinci el piyasası ülkemizin kötü giden ekonomisi ve TL’nin değer kaybetmesi ile her geçen gün yükseliyor.

2019 yılında satılan popüler ikinci el otomobiller neredeyse fiyatlarını ikiye katlamaya doğru gidiyorlar. Normal şartlarda kullanıldıkça eskiyen, eskidikçe değer kaybetmesi gereken otomobil ülkemizde anlamsızca değerleniyor.

Sıfır otomobil fiyatları son hız artıyor. Bu artışı otomobil bayileri mi yapıyor?

İthal otomobillerin döviz cinsinden fiyatları aynı olarak kalsa da dövizin artışı bütün dengeleri bozuyor. Ülkemizde üretilmiş otomobiller ise yurt dışından alınan ham madde veya parçalar sebebi ile yine artan bir fiyat çizgisine sahip.

Birçok otomobil grubunun sosyal medyasında satılık otomobiller bulabilirsiniz. Ayrıca ikinci el otomobil, SUV, motosiklet vb taşıt alacak olanların akıllarına gelen bir kaç meşhur site mevcut.

Bugün ki yazıya konu ise arabam.com sayfasında bulunan bir kaç saçma ilan ile ilgili. Acura başlığı altında 2004 model Fiat Doblo, Bentley başlığında Renault Twizy veya Alfa Romeo başlığında ise Fiat Punto bulabiliyorsunuz 🙂

İlan veren kişiler çok iyi internet kullanmasını bilmiyor olabilir ve bu gayet kabul edilebilir bir durum. Veya kişiler yanlışlıkla farklı bir marka seçeneğini tıklayarak kendi otomobillerini ilana koymuş olabilirler. Bu durumlar masumane hatalar ve yanlışlardır. Peki bu sitenin admini, moderatörü, amiri, müdürü bu ilanları nasıl onaylıyor acaba ?

İkinci el otomobilinin hareketliliği sayesinde web sayfalarına insanların bakması, tıklaması ve bu işlemlerin reklam getirileri sayesinde para kazancı elde eden çok büyük olan bu site çok daha başarılı olmalı.

Bu tuhaf hataların örnekleri site incelendikçe artıyor.

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.