7 Kasım’da İzmir’de OFF ROAD zamanı

7 Kasım’da İzmir’de OFF ROAD zamanı

Off road araçları, Pick up’lar, ATV’ler, Enduro motosikletler ve özel yapım arazi  araçları İzmir’in Menderes ilçesinde kıyasıya yarışacaklar. İzmir’de ilk defa Menderes Belediyesi ve Ferhat Değer şirketler grubu öncüllüğünde Otopratik, Brisa, Dream Türk ve Radyo D’nin katkıları ile yapılacak. Organizasyon sorumluluğunu Levelart Network  Mert Karalıbağlı’nın yaptığı off road etkinliği meraklılarındikkatini çekmiş durumda.

Ücretsiz katılım

İzmir ilimizde 1980’li yıllarda Konak meydanında yapılan pist yarışları, 90’lar ve 2000’li yıllarda yapılan Anatolian rallisi ile birlikte Pınarbaşı yarış pisti etkinlikleri her zaman ilgi çekmişti. Günümüzde ise İzmir o eski zamanlarından çok uzakta ve motor sporları camiası ise uzun süredir sessizlikte idi.

7 Kasım pazar günü yapılacak olan off road yarışları ile İzmir tekrar canlanmaya başlıyor. En çok ilgi çeken konu ise kendi araçları ile bu etkinlikte yarışmak isteyenlerden herhangi bir ücret talep edilmiyor olması. İzmir Ülkü Yarış pistinde yapılmakta olan organizasyonları izlemeye gidenler otomobilleri içindeki kişi başına 30 lira ödeme zorunda kalıyor, otopark sıkıntısı ve tribünlerin bakımsızlığından şikayet ediyorlar.

Ferhat Değer şirketler grubu

İzleyiciler içinde ücretsiz

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde 26-27 derece olan İzmir’de parkura gelenler aileleri ile piknik yapabilir ve yarışları izleyebilecekler. Gelen izleyicilerden herhangi bir ücret talep edilmeyecek olması sevindirici ve önemli bir detay.

Pilotlara ücretsiz kask

Kendi 4×4 araçları ile piste çıkmak isteyenlere Ferhat Değer şirketler grubu tarafından temin edilmiş olan kasklar verilecek. Profesyonel bir yarış ortamı için ambulans ve itfaiye ekipleri de görevlerinin başında olacaklar.

Ferhat Değer şirketler grubu

Yarış programı
  • Katılımcılar hazırlanmış olan katılım formlarını imzalarlar
  • Yarışmacıların alkol tüketmesi yasaktır.
  • Saat 10:00’da sıfır kapı numaralı öncü araç start alacak
  • Parkurda geçilecek ve belirlenmiş olan kapı numaralarına göre yarış başlar
  • Yarışmacıların 2 defa zaman yapma hakları vardır.
  • Organizasyona katılım yapan herkesten HES kodu alınacaktır.

 

Parkura gelen izleyiciler için paramotor uçuş showu, Türkiye’de tek olan dev kamyon Ford F650 ve daha bir çok etkinlik bekliyor olacak. Yarışmacılara çeşitli hediye ve ödüllerin verileceği organizasyon 07 kasım pazar günü saat 10 da başlıyor.

Yarış alanına navigasyon kullanarak gitmek isteyenler buraya tıklayabilirler.

Ferhat Değer şirketler grubu

Ferhat Değer şirketler grubu

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.