4000 tane Volkswagen gemide yanıyor

4000 tane WV, Porsche, Audi, Lamborghini ve Bentley kargo gemisinde yanıyor

Şirketin onayladığı gibi yaklaşık 4.000 Volkswagen Grubu aracı taşıyan bir kargo gemisi olan  200 metre uzunluğundaki Felicity Ace 16.02.2022 tarihinde Portekiz kıyılarında alev aldı. 22 mürettebatın tamamı Portekiz donanması tarafından kurtarıldı ancak ABD’ye gitmekte oldukları bildirilen gemideki araçların akıbeti bilinmiyor.

VW

Felicity Ace, 10 Şubat’ta Almanya’nın Emden limanından ayrıldı ve 23 Şubat sabahı Davisville, Rhode Island’a inmesi bekleniyordu. Terkedilmiş gemide Volkswagen, Audi, Lamborghini, Porsche ve Bugatti markalarına ait araçlar bulunuyor. Gemi hala yanıyor ve Atlantik’te sürükleniyor.

Geminin operatörü Japon Mitsui OSK Lines, AP’ye gönderdiği bir e-postada kargo hakkında bilgi veremeyeceğini söyledi.

Gemi 16 Şubat Çarşamba sabahı kargo güvertelerinden birinde çıkan yangının ardından bir tehlike sinyali gönderdi. Naftika Chronika , Felicity Ace’in mürettebatının bir cankurtaran botuna bindiğini ve bir Yunan şirketi tarafından işletilen bir tanker olan Resilient Warrior tarafından alındığını bildirdi. Haber kaynağı dün 11 mürettebatın Portekiz Donanması helikopteri tarafından alındığını ve tankerden paylaşılan fotoğrafların Felicity Ace’den yükselen dumanı gösterdiğini belirtti.

 

2019 da yine olmuştu

2019’da Grande America isimli gemi Fransa kıyılarında battı ve gemideki araçlar arasında Brezilya’ya giden birkaç 911 GT2 RS vardı. Bu olaydan sonra şirket, kazada araçları kaybolan müşterilerin siparişlerini yerine getirmek için resmi olarak üretimi sona eren aracı tekrar üretime almıştı.

 

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.