2021’de en çok geri çağırılan 10 otomobil

2021’de en çok geri çağırılan 10 otomobil

Yazının başlığını açıklayarak giriş yapalım. Geri çağırma işlemi otomobillerin üretim bandından indikten ve satışa sunulduktan sonra yapılan araştırmalar sonucu kusurlu parçaların ortaya çıkmasından kaynaklanır. Yaşanan bu olumsuzluklar bazen çok küçük ve tehlike arz etmeyen sorunlar olabilirken bazen ise yaralanma yada ölümle sonuçlanabilecek kazalara da sebep olabilirler.

Avrupa’da geri çağırılan markalar

Bu yazıda sadece Avrupa Birliği üyesi ülkelerinde yapılan geri çağırmalara listeledik. Ülkemiz Avrupa’nın kıyısında olmasına rağmen ne yazık ki bu geri çağırmalara dahil edilmiyor. Bahsi geçen geri çağırmalar Avrupa Birliği ülkelerinin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu (European Commission) tarafından yapılmaktadır. Otomobil üreticileri kanuni zorunluluk olarak hatalı olan araçları çağırıp onarımını yapmaktadırlar.

Not: Sahibi olduğunuz araç ile Avrupa’da yada dünya çapında bir geri çağırma varsa yetkili servislere mutlaka başvurun. Bir çok marka sizi bozuk olan parça sebebi ile çağırmasa da sizler talepte bulunduğunuzda işler değişebiliyor.

Mercedes-Benz 67 geri çağırma

Volkswagen 25 geri çağırma

Citroen 21 geri çağırma

Audi 19 geri çağırma

Opel 19 geri çağırma

BMW 17 geri çağırma

Peugeot 16 geri çağırma

Porsche 13 geri çağırma

Toyota 12 geri çağırma

Volvo 12

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir