1989 yılında terk edilen BMW bayisi

BMW meraklıları için bir cennet olsa gerek…

1989 yılında terk edilen BMW bayisi

Bir bina düşünün 1989 yılında içinde sıfır BMW modelleri ile doluyken kapılarını kilitlemiş ve o günden bugüne kadar otomobiller hiç gün ışığı görmemiş.

1989 yılında terk edilen BMW bayisi

Kanada Toronto yakınlarındaki Oakville’de, Citation Motors adında bir BMW bayisi kapılarını bir gün içinde kapatmış. Showroom içinde mobilyalar eşyalar ve otomobiller oldukları yerlerde kalmışlar. Sanki içerde az önce birileri varmış gibi yada ertesi gün kapılarını müşterilere açacakmış gibi canlı olarak görünüyor.

1989 yılında terk edilen BMW bayisi

Neden terkedilmiş

Hikayesi kesin olarak bilinmese de BMW tarafından bayinin lisansının iptal edildiği ve sahibinin bu duruma sinirlenerek kapıları kilitlediği ve içerideki BMW modellerini ölüme terk ettiği söyleniyor.

Sahibinin E28 model bir BMW kullandığı ve zaman zaman gelip etrafı kontrol ettiği biliniyor. Bayinin arazisinde açıkta bırakılan bir kaç adet BMW’de meraklılarının çektiği fotoğraf karelerine yansımış.

Mağazanın vitrininde 1977 model 635csi ve 1984 model 733i görünüyor.

 

Kapalı kapılar ardından görüntülenmeye çalışılan fotoğraf karelerinde bayinin deposunda çok daha fazla otomobil olduğu görünüyor. Dedikodulara göre depoda E30 M3’ler, M1’ler ve daha bir çok BMW modelinin olduğu hikayeleri var.

Bu hazineler bir gün yollara iner mi bilinmez ama BMW meraklılarının bir çoğunun dünya çapında ilgisini çekiyor.

 

 

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.