19 bin km’de Mercedes CLK63 AMG Black Series

19 bin km’de  satılık Mercedes-Benz CLK63 AMG Black Series.

Eğer 1 Türk lirası 1 dolar olsa idi bu özel otomobili 49 bin liraya sahip olabilirdiniz.

Bu 2008 modelMercedes-Benz CLK63 AMG Black Series üretilen 500 örnekten biridir. Yedi vitesli otomatik şanzıman ve sınırlı kaydırmalı diferansiyel ile eşleştirilmiş 6.2 litrelik V8 motor 500 beygir güç üretiyor ve onu tam anlamı ile bir canavar yapıyor.

Donanım olarak siyah kaplamalı 19 inç AMG jantlar, ayarlanabilir bir AMG coilover süspansiyonu, bi-xenon farlar, karbon fiber kaplama detaylar, elektrikli ayarlanabilir spor koltuklar, çift bölgeli otomatik klima kontrolü, COMAND bilgi-eğlence sistemi ve DVD tabanlı navigasyon, aktif köşe aydınlatmalı bi-xenon farlar, yağmur algılayıcı silecekleri ve dörtlü egzoz çıkışlarını içerir.

Hidrolik direksiyon sistemindeki bir arıza nedeniyle geri alım programı kapsamında Mercedes-Benz tarafından yeniden satın alındığı 2013 yılına kadar ilk sahibiyle Amerika Kaliforniya’da kayıtlıymış. Daha sonra ikinci sahibine satılan Mercedes-Benz CLK63 AMG üretildiği günden bu yana kazasız ve boyasız olarak kalmayı başarmış.

Satışa sunulan bu sınırlı sayıda üretilmiş olan ve DTM yarışlarındaki versiyonlarını hatırlatan 500 beygirlik Alman nükleer santrali açık arttırma ile satışa sunuluyor. İnternet üzerinden teklif vereceğiniz son gün ise 19 haziran.

Bugüne kadar verilmiş olan en yüksek teklif 49 bin 750 dolar olarak kayıtlara geçmiş. Başka arttıran olmaz ise otomobil yeni sahibine kavuşacak.

Ülkemizde 49 ile 50 bin lira arasında satın alabileceğiniz otomobillerden bazılarını sizler için araştırdık.

Mercedes CLK63 AMG Black Series için daha fazla görselleri buraya bırakıyoruz.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir