10.000’inci Lamborghini Urus banttan indi

Lamborghini Urus ülkemizde 5 ile 7 milyon arasında fiyatlarla toplam 16 adet satılık ilanına sahip. Bunlardan bazıları ülkemizde olup hemen teslim, bazıları sipariş üzerine getirilecek ve 2 tanesi de yabancıdan yabancıya satılık durumundadır.

En ucuzu 5.4 milyon lira en pahalısı ise 7.1 milyon olan bu İtalyan SUV’u eğer yabancı vatandaşsanız yada Kenan Sofuoğlu gibi eşiniz yabancı ise  sadece 2.7 milyona satın alabiliyorsunuz. .

Lamborghini iflasın eşiğinde iken Alman VAG grubu tarafından satın alınması ve supersport bir marka olduğu halde bu kadar önemli satış adetlerine ulaşması başarının bir göstergesi olsa gerek.

 

Temmuz 2018 yılında üretimine başlanan Urus  VW Automotive Group bünyesindeki diğer SUV modelleri olan Audi Q7, Bentley Bentayga, Porsche Cayenne ve Volkswagen Touareg ile aynı platformu paylaşıyor. V8 çitt turbo motorundan 640 beygir güç alan Urus için 0-100 hızlanması sadece 3.2 saniye.

Lamborghini modelleri içinde en çok satılan üçüncü model olarak kayıtlara geçmiştir. 2019 yılında markanın satışlarının %61’ini oluşturan Urus modelinden daha çok satan diğer modeller acaba hangileridir.

  • 2003 yılında üretimine başlanan ve 10 yıl boyunca üretimi devam etmiş olan Gallardo 10.574 adet satmıştır.

  • 2014 yılında üretimine başlanan ve hala devam eden Huracan 14.022 adet satmıştır.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir