1 liraya Porsche alan Türk: Outdoor Faruk

1 liraya Porsche mu alınır diye merak edip linke tıkladıysanız yazıyı okumaya başlamışsınız demektir.

Öncelikle yazıya konu olan Porsche 944 modelini satın alan Outdoor Faruk isimli youtube kanalının sahibinin kim olduğuna ve hangi ülkede olduğuna bakalım

Youtube kanalının sahibi olan Faruk bey Amerika Birleşik Devletlerinde yaşayan bir Türk vatandaşıdır. 1976 yılında Çanakkale’de dünyaya gelen Faruk bey 1998 yılında Gaziantep’te üniversite eğitimini ve sonra askerlik görevini İstanbul’da tamamladıktan sonra dil eğitimi için Amerika’ya taşınmış. Günümüzde Amerika’da memur olarak hayatına devam eden Faruk bey karşımıza Porsche videosu ile çıktı.

Bu youtube kanalında outdoor, yelken, otomobil ve günlük hayata yönelik çok farklı videolar mevcut. Yeni tecrübeler ve Amerika’daki yaşama dair detayları bulabileceğiniz kanalda yer alan Porsche ile ilgili detaylara geçelim.

Faruk beyin uzun süredir tanıdığı Raul isimli arkadaşının evinin bahçesinde yatan bir Porsche 944 ile başlayan bir serüvendir. Yıllardır kıpırdamayan ve bakımsızlıktan bir hayli yıpranmış olan Porsche 944’ü satın almak için fiyatını soran Faruk bey önce 1000 dolar olduğunu öğrenmiş. Aradan bir süre geçip tekrar fiyat konuştuklarında otomobilin sahibi “500 dolara al arabayı git demiş”. 944’e bakmaya giderken Faruk beyin anlatımını alttaki videoda bulabilirsiniz.

Trump’ın pandemi yardım parası ile Porsche almak

Faruk bey  Porsche 944’ü Amerika devletinin vatandaşlarına yaptığı yardım parası ile satın aldığını anlattığı ve otomobili inceledikten sonra pazarlık ederek 300 dolara satın aldığını alttaki videodan izleyebilirsiniz.

1000 dolar ile başlayan pazarlık uzun yıllara dayanan arkadaşlık neticesinden 300 dolara satın alınmış. Faruk beye aracın sahibi Raul‘den 944’ün detaylarını, geçmişini anlatıyor ve sonrasında  uzun yıllardır yattığı çimlerden aracı çıkartmaya çalıştıkları keyifli video ise altta yer alıyor.

300 dolara aldı nasıl 1 lira oldu?

Porsche 944’ü satın aldıktan sonra evine getiren Faruk bey aracın içinden çıkan yedek parçaları tanıtıyor ve fiyatlarını hesaplıyor. Ortaya çıkan sonuçta otomobilin nasıl 1 liraya denk geldiğini tek tek açıklıyor. Videonun devamında otomobilin içini temizlemeye, incelemeye başlayan Faruk bey keyifli ve eğlenceli anlatımı ile otomobili keşfetmeye başlıyor.

Oldukça neşeli ve eğlenceli bir kişiliğe sahip Faruk beyin kendi üslubu anlattığı ve hiç sıkılmadan izleyeceğiniz  Porsche 944’e ait videoların devamında neler olacak şimdiden merak ediyoruz. Henüz çalıştırmadığı Porsche motoru acaba ne durumda? Kaportasında çürükler var mı? Amerika’da eski bir Alman spor otomobilini toplarken neler yaşanacak sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bu keyifli maceradan haberdar olmak için www.ictenyanmali.com web sayfamızı ve Outdoor Faruk youtube kanalını takip etmeyi unutmayın.

Uğur Yumak

Otomobillerin sadece makinalar olmadığı, her birinin onları tasarlayan ve inşa edenlerin ruhundan bir parça taşıdığına inanmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.